Iwoca – opinie klientów i recenzja

Iwoca

Nawet najlepiej prosperujące firmy i przedsiębiorstwa stają niekiedy przed potrzebą wspomożenia budżetu dodatkowymi finansami. Jedynym źródłem, do jakiego można się zwrócić, wcale nie muszą być usługi bankowe. Dobrze udowadnia to nowoczesny startup Iwoca, który oferuje łatwo dostępne i elastyczne pozabankowe pożyczki dla firm. Sprawdzamy, czym wyróżnia się ich oferta!

Ostatnia dekada to okres intensywnego rozwoju branży pożyczkowej w praktycznie każdym aspekcie. Na wygodne i łatwo dostępne usługi, praktycznie jako reguła w 100% online, liczyć mogą nie tylko osoby prywatne, które pożyczkami realizują swoje osobiste, różnie rozumiane potrzeby. Takie potrzeby to jednak domena także i innych grup odbiorców, które również często stają przed potrzebą znalezienia dodatkowej gotówki. Iwoca umożliwia pożyczenie przedsiębiorcom nawet 150 tysięcy złotych – a to tylko jeden z elementów, jakim chcą przyciągnąć do siebie klientów!

Podstawowe informacje

Iwoca to nowoczesny startup, tworzący prężnie rozwijającą się międzynarodową branżę fintech, który rozpoczął działalność w marcu 2012 roku. Założony przez dwójkę Brytyjczyków w Londynie, za cel obrał już w pierwszych miesiącach działalności oferowanie kompleksowych usług wsparcia finansowego dla sektora przedsiębiorstw e-commerce. W kolejnych latach Iwoca rozwinęła swoją działalność w innych krajach Europy (Niemczech i Hiszpanii), szybko stając się jednym z liderów tutejszego rynku fintech.

Od przełomu 2013 i 2014 roku Iwoca działa także na rynku polskim, specjalizując się tutaj w oferowaniu konkurencyjnych i elastycznych pożyczek dla różnej wielkości przedsiębiorstw. Podobnie jak na innych rynkach, także i w Polsce Iwoca jako swoje główne atuty wymienia następujące cechy.

 • Możliwość skorzystania przedsiębiorcom z rozwiązań finansowych, jakie dotychczas były dostępne tylko dla dużych firm.
 • Zastosowanie technologii, które umożliwiają uprościć i wyeliminować koszty towarzyszące tradycyjnym wnioskom o kredyt.

Jak Iwoca tłumaczy sposób, jaki uznaje za złoty środek na maksymalne uproszczenie finansowania dla firm? Otóż firma stosuje tzw. monitoring kilku kluczowych aspektów związanych z funkcjonowaniem danego przedsiębiorstwa takich jak np. analiza opinii klientów firmy, marż zysku czy panujących na rynku trendów. Pozwala to oszacować ryzyko związane z udzieleniem środków danemu przedsiębiorstwu lub firmie.

Iwoca opinie

Nim złoży się wniosek o udzielenie finansowania, kluczowy wpływ na decyzję użytkownika ma szereg spraw, których doskonale świadome są nowoczesne firmy pożyczkowe. Z tego względu poza czytelnym i nowoczesnym projektem strony, pożyczkodawcy reprezentujący grono dynamicznych marek branży fintech dbają też o wyeksponowanie najważniejszych danych na temat m.in. wymagań i kwot dostępnych pożyczek. To oczywiście nie wszystko – polscy klienci często mają na uwadze jeszcze to, jak dotychczasowi klienci oceniają usługi.

Opinie na temat Iwoca są, generalnie mówiąc, dobre. Klienci cenią tę firmę za szybkość oraz profesjonalizm towarzyszący składaniu wniosku o środki. Pozytywne recenzje zbierają też stosunkowo mało restrykcyjne wymagania, co w oczywisty sposób ma duże znaczenie dla przedsiębiorców. Z drugiej strony, niektórzy zwracają uwagę na sposób działania infolinii, która w ich odczuciu powinna działać lepiej i sprawniej.

Iwoca

Jakie warunki trzeba spełnić?

Zainteresowała Cię oferta Iwoca? Przed złożeniem wniosku o otrzymanie pożyczki dla firmy, warto zapoznać się jeszcze z ogółem wymagań, jakie należy spełnić, aby złożony wniosek miał jak największe szanse na otrzymanie pozytywnej decyzji. W tym celu należy zajrzeć do zakładki z najczęściej zadawanymi pytaniami, gdzie otrzymamy wszystkie kluczowe informacje.

 • Iwoca udzieli finansowania tylko tym przedsiębiorstwom, które zarejestrowane są na terenie Polski.
 • Firma, na którą ma zostać udzielona pożyczka, musi przedstawić co najmniej 3-miesięczną historię obrotów.
 • Średni miesięczny przychód przedsiębiorstwa musi wynosić nie mniej niż średnio 5000 złotych.

Ponadto warto też przypomnieć o ogólnych, domyślnych dla każdej firmowej pożyczki zasadach, które, choć nie są wskazane w wyżej przytoczonej sekcji FAQ – z pewnością również obowiązują wnioskujących o wsparcie finansowe w Iwoca.

 • Klient musi być osobą co najmniej pełnoletnią.
 • Należy posiadać pełną zdolność do czynności prawnych.
 • O wsparcie finansowe można wystąpić jedynie jako przedsiębiorca, na finansowanie na rzecz podmiotu gospodarczego.

Jakie bazy weryfikuje Iwoca?

Co ciekawe – wyżej wspomniany proces weryfikacji to nie dodatek do tradycyjnej dla banków oceny zdolności kredytowej, na której oparte są warunki przyznania kredytu, lecz zamiennik. Co za tym idzie, Iwoca nie przeprowadza weryfikacji historii kredytowej firmy w np. rejestrach Biur Informacji Gospodarczej jak BIG InfoMonitor, KRD czy ERIF, posiadając alternatywne metody oszacowania ryzyka związanego z pożyczeniem środków pieniężnych przedsiębiorstwu.

Jak wspomniano już wyżej, są to przede wszystkim formalności dotyczące bieżącego funkcjonowania firmy, ale nie tylko. Pożyczkodawca Iwoca sprawdza też informacje o branży, w której działa przedsiębiorstwo, marżach zysku czy recenzjach naszego biznesu w oczach klientów. To kolejny aspekt, który udowadnia nieszablonowe podejście tej firmy.

Jak złożyć wniosek o pożyczkę w Iwoca?

Aby ubiegać się o finansowanie w Iwoca, należy przygotować się na kilka kroków, które dzielą od szansy na otrzymanie atrakcyjnej pożyczki. Przedstawiamy wszystko, co warto wiedzieć na temat tego procesu.

 1. Wejdź na stronę internetową iwoca.pl i wybierz znajdujący się w jej centralnym punkcie czerwony przycisk „zarejestruj się za darmo”.
 2. Zostaniemy w ten sposób przekierowani do formularza, za pomocą którego należy przedstawić nasze intencje. Iwoca przedstawia tutaj trzy możliwości: chęć zobaczenia oferty, potrzeba otrzymania finansowania w ciągu najbliższych kilku tygodni lub potrzeba otrzymania środków w sposób niezwłoczny i jak najszybszy.
 3. Aby otrzymać informację zwrotną po wskazaniu przyczyny, dla której otworzyliśmy formularz, konieczne jest podanie firmowego adresu e-mail oraz kwoty środków, jaką chcemy uzyskać.
 4. Kolejną informacją, jaką należy wskazać, jest przedstawienie celu, na jaki ma zostać udzielone finansowanie. Firma Iwoca przewiduje tutaj następujące rozwiązania: zakup towaru, pożyczka pomostowa, cele marketingowe, zakup sprzętu lub nieruchomości, zapłata za faktury, wynagrodzenia, spłata zadłużenia lub „inne”.
 5. Następnie zostaniemy przekierowani do formularza, w którym należy podać bardziej szczegółowe informacje o firmie. Należy wskazać rodzaj działalności gospodarczej, na jaką ma zostać udzielony kredyt (spółka cywilna, jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka akcyjna itd.).
 6. Dalej, przedstawiamy m.in. nazwę firmy, numer NIP, stronę internetową, nazwę firmy, wysokość przychodów w ostatnich 12 miesiącach oraz początek jej działalności.
 7. Następny krok przedstawienie siebie, jako wnioskującego o pożyczkę, a następnie podzielenie się, z jakich narzędzi biznesowych się korzysta.
 8. Pozostaje już tylko odbyć ostateczną rozmowę z konsultantem. Pożyczka zostanie przelana na konto firmy jak najszybciej!

Dostępne parametry pożyczek

Aby sprawdzić, jakie parametry pożyczki dla firm są dostępne w Iwoca, należy wybrać opcję „kalkulator kredytowy”, a następnie sprawdzić, za pomocą suwaków dostępne warianty. Przedstawiamy dostępne zakresy.

 • Kwota pożyczki.
  Minimalna wartość to 5000 złotych, a kolejne sumy można zwiększać co 100 złotych aż do maksymalnej przewidzianej – 150 000 złotych.
 • Termin spłaty.
  Wyrażony w miesiącach, minimalnie może wynieść 1 miesiąc, a maksymalnie rosnąc co 30 dni, nawet 12 miesięcy – czyli 1 rok.

Jakie opłaty są wliczone?

W przypadku reprezentatywnego przykładu pożyczki udzielanej w firmie Iwoca, wystarczy za pomocą wyżej wspomnianych suwaków dobrać dwie główne wartości – kwotę pożyczki oraz termin spłaty. Oto, jak wygląda to na przykładzie losowych wartości.

 • Kwota pożyczki: 50 100 złotych.
 • Termin spłaty: 12 miesięcy.
 • Dokładny kapitał: 50 099,97 zł.
 • Opłaty: 21 870,36 zł.
 • Odsetki: 2 905,11 zł.
 • Razem do spłaty: 74 875,44 zł.
Iwoca

Iwoca – czym się wyróżnia?

W zakładce „o Iwoca” na stronie głównej opisywanego dziś pożyczkodawcy można znaleźć obszerne informacje na temat wyróżnień i osiągnięć, którymi niewątpliwie wyróżnia się Iwoca na tle konkurencji oferującej podobne zobowiązania dla przedsiębiorców. Przyjrzyjmy się tym parametrom teraz z bliska.

 • Pożyczkodawca Iwoca jest członkiem Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce.
 • Firma Iwoca wywodzi się z Wielkiej Brytanii, gdzie powstała w 2012 roku i szybko rozwinęła działalność w innych krajach Europy jak Niemcy czy Hiszpania.
 • Dotychczas Iwoca doczekała się w Polsce trzech prestiżowych wyróżnień: Najlepszy Alternatywny Pożyczkodawca dla Firm, Najlepsza Pożyczkowa Firma Fintech i Najlepsza Technologia Analityczna. Przyznano je w ramach plebiscytu Credit Awards.
 • Firma Iwoca reprezentuje brytyjski program o nazwie Tech City Future Fifty, który zrzesza 50 najszybciej rozwijających się firm sektora technologicznego na terenie Wielkiej Brytanii.

Iwoca – nasza opinia

Przedsiębiorstwa, szczególnie te mniejsze i znajdujące się w kluczowej fazie rozwoju, jak wiadomo, w obliczu potrzeby pozyskania dodatkowych środków mają na uwadze przede wszystkim szybkość i przejrzystość. Iwoca przygotowała wyjątkowo konkurencyjne i atrakcyjne usługi. Poza interesującym i przejrzystym wizualnie opakowaniem, warto docenić też elastyczne kwoty pożyczki (nawet do 150 tysięcy złotych), a także nietypowy, ale kreatywny sposób weryfikacji wnioskującego.

Pozwala to usprawnić proces udzielania pożyczek, co jest dobrą wiadomością szczególnie dla tych przedsiębiorców, którzy nie mogą czekać z decyzją w sprawie pożyczki. Oferta Iwoca to zatem wyjątkowo groźna konkurencja dla usług bankowych, która poza prostszymi wymogami, konkuruje też łatwiejszą dostępnością. Nic dziwnego, że ten brytyjski startup w kilka lat zbudował tak silną pozycję – i to nie tylko w rodzimej Wielkiej Brytanii, a także w Polsce. W fintechu siła!

Dane kontaktowe dla klientów

Telefon:

 • 22 397 01 24

Mail:

 • pomoc@iwoca.pl

Informacje na temat spółki

 

Pożyczka Dziesiątka

Iwoca Poland

Sp. z o. o.

Rodzaj:
Firma pożyczkowa dla firm
Numer REGON:
147043188
Numer NIP:
1070028599
Numer KRS:
0000491269
Data rejestracji KRS:
19 grudnia 2013
Adres firmy

 

ul. Chmielna 2/31, 00-020 Warszawa

 

Zastrzeżenie: Informacje o tej ofercie pożyczkowej oraz jej szczegółowych parametrach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 28 sierpnia 2020 roku.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz

Podobne artykuły