Pożyczki online

Czy można uzyskać pożyczkę bez meldunku?

By Lipiec 31, 2018 Brak komentarzy

Dużo ostatnio się mówi o tym czy obowiązek meldunkowy w naszym kraju jest warunkiem koniecznym w momencie ubiegania się o pożyczkę online. Dla wielu banków czy firm pożyczkowych, wskazanie adresu zamieszkania przez klienta podczas etapu weryfikacji tożsamości jest nadal fundamentalnym elementem udzielenia potrzebnych środków pieniężnych. I chociaż informacji adresowej w dowodzie osobistym już nie ma, to niestety dalej ten obowiązek jest obligatoryjny. Czy w takim razie osoba nie mająca stałego zameldowania może uzyskać pożyczkę?

Dlaczego nadal musimy być zameldowani?

Nie tak dawno, bo jeszcze w poprzednim roku wprowadzono nowe regulacje do ustawy o ewidencji ludności. Podążając za tymi zmianami, w tym roku miała już obowiązywać ustawa znosząca obowiązek meldunkowy. Niestety, w konsekwencji nie stało się tak. Obowiązek meldunkowy uznano za konieczny warunek potrzebny do realizacji zadań konstytucyjnych. Alternatywą tej decyzji stała się możliwość załatwienia wszelkich formalności dotyczących meldunku za pomocą elektronicznej drogi. To samo dotyczy przypadku nadawania obcokrajowcom numery PESEL, którzy dokonują zameldowania o charakterze stałym lub tymczasowym na terenie naszego państwa.

Jak dopełnić obowiązek meldunkowy?

Można zrobić to za pomocą internetu albo tradycyjnie czyli za pomocą wizyty w odpowiednim urzędzie gminy. Aby zarejestrować miejsce naszego zamieszkania musimy dostarczyć dokumenty, w których pojawi się informacja, że pod danym adresem przebywamy dłużej niż 30 dni. Osobami, które mogą wydać zgodę na meldunek jest właściciel czy zarządca nieruchomości. Potrzebny będzie również dokument potwierdzający, że dana osoba ma prawo do tego mieszkania. Decydując się jednak na tradycyjny sposób załatwienia meldunku, warto abyśmy mieli przy sobie dowód osobisty oraz dokument (umowa najmu czy wyciąg z ksiąg wieczystych). Warto wiedzieć, że proces meldunkowy jest całkowicie bezpłatny. Dzięki takiej możliwości zdobycia w bardzo szybki sposób meldunku nie będziemy musieli się martwić czy firmy pożyczkowe przyznają nam pożyczkę czy nie. Mając meldunek, firmy pożyczkowe na pewno bardziej przychylnie patrzą na takie osoby. Jest to jedno z zabezpieczeń w przypadku braku spłaty chwilówki i wyciągnięcia z tego konsekwencji. Stały adres zamieszkania to o wiele większe szanse na przyznanie przez banki czy firmy pożyczkowe potrzebnej pożyczki online.

Co warto wiedzieć jeszcze?

Stały adres zamieszkania to jeden z wielu warunków otrzymania pożyczki online z instytucji pozabankowej. Istotny jest tutaj jeszcze wiek pożyczkobiorcy. Firmy pozabankowe dają szansę na zaciągnięcie pożyczki online nawet osobom w wieku 70-80 lat. Kolejną kwestią, która jest znacząca dla firm pozabankowych są bazy BIG, takie jak KRD, ERIF, InfoMonitor. Logicznym będzie tu stwierdzenie, że osoby, które spłacają terminowo swoje zobowiązania, mają o wiele większe szanse na otrzymanie pożyczki na korzystnych warunkach od osób, które terminów się nie dotrzymują.

Pod lupę bierze się także uzyskiwany przez nas dochód. Nie musi być on być wynikiem umowy o pracę. Dla firm pożyczkowych, możemy posiadać umowę zlecenie, umowę o dzieło, czy uzyskiwać dochody z renty albo emerytury. Dzięki takim warunkom, pożyczki online są dostępne niemal wszystkim tym, którzy otrzymują regularny dochód.

Pomimo różnorodności ofert na rynku i walki o każdego klienta, firmy pozabankowe niezbyt chętnie udzielają pożyczek online dla osób bez stałego adresu zameldowania. Czy to bank czy instytucja pozabankowa, warunek meldunkowy to nadal jeden z najważniejszych elementów biorących udział w procesie otrzymania pożyczki online.