PKO BP – historia banku

Historia banku PKO jest niemal tak samo długa, jak historia niepodległego państwa polskiego, Pocztowa Kasa Oszczędności została bowiem powołana do życia w roku 1919, a więc wówczas, gdy same granice odzyskanego przez Polaków państwa nie były jeszcze ustalone. Na tym zresztą podobieństwa się nie kończą, losy PKO były bowiem równie burzliwe, co losy Polski. Jedną z najważniejszych dat w historii banku pozostaje rok 1987, kiedy odzyskał on swoją niezależność, ważnym dniem okazał się przy tym również 10 listopada 2004, wtedy bowiem bank zadebiutował na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Zobacz co oferuje kredyt w PKO BP.

Spowolnienie gospodarcze, z którym mamy do czynienia począwszy od roku 2008 okazało się wyjątkowo trudnym testem dla wielu polskich banków. Nie wszystkim udało się poradzić sobie z nim bez strat, PKO BP pozostał jednak największym bankiem na terenie naszego kraju nie tylko nie tracąc zaufania klientów w bardzo trudnym okresie, ale również stając się jednym z największych banków w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Niektórzy obserwatorzy zmian zachodzących w polskim systemie bankowym zwracają oczywiście uwagę na to, że bankowi pomogła właśnie jego wielkość i rozpoznawalność, można jednak stawiać sobie pytanie o to, czy rzeczywiście tu właśnie kryje się klucz do sukcesu wspomnianej instytucji.

Dla kogo kredyt w PKO BP

Znacznie bardziej prawdopodobne jest to, że wysoka pozycja banku PKO BP jest konsekwencją systematycznie zmienianej oferty skierowanej tak do klientów indywidualnych, jak i do dużych firm. Oferta ta zmienia się wraz z potrzebami samych odbiorców, jednym z najciekawszych produktów wchodzących w jej skład wydaje się zaś niezmiennie pożyczka gotówkowa.

Najbardziej popularnym kredytem gotówkowym udzielanym przez PKO BP jest oczywiście „Max pożyczka, mini rata” znana wielu milionom Polaków między innymi dzięki bardzo starannej i dowcipnej kampanii reklamowej. Trudno jednak zgodzić się z osobami, które uważają, że popularność tej pożyczki gotówkowej PKO NP jest wyłącznie efektem skutecznej kampanii promocyjnej, klientów przekonuje bowiem nie osoba znanego dziennikarza Szymona Majewskiego, ale preferencyjne warunki, na jakich można otrzymać chwilówkę.

Kredyt w PKO BP znany jest zatem miedzy innymi dlatego, że jest wolny od prowizji zwyczajowo pobieranej przez bank, może dotyczyć kwoty nawet 150 tysięcy złotych, odznacza się niskim oprocentowaniem, a do tego przyznawany jest na jeszcze bardziej korzystnych zasadach, jeżeli osoba, która decyduje się na jego zaciągnięcie korzysta i z innych produktów polecanych przez bank PKO BP.

Elastyczny kredyt w PKO BP

Bank PKO BP jest jednak instytucją dostrzegającą zróżnicowane potrzeby swoich klientów, nikogo nie zaskakuje zatem to, że „Max pożyczka, mini rata” to nie jedyne rozwiązanie, na które można się zdecydować ubiegając się o kredyt gotówkowy. Wymagający klienci chwalą sobie również kredyt gotówkowy AURUM ceniony przede wszystkim z uwagi na swoją elastyczność oraz możliwość negocjowania warunków, na jakich ma być przyznawany.

Klient, który decyduje się na to rozwiązanie może przedstawić pracownikowi banku swoje własne propozycje, ostateczna treść umowy kredytowej jest zatem wynikiem negocjacji i obustronnych ustępstw. Co więcej, osoba zaciągająca kredyt gotówkowy nie musi martwić się i o to, że zostanie nim związana na bardzo długi okres, jeżeli bowiem będzie dysponować środkami umożliwiającymi jego wcześniejszą spłatę, stanie się to możliwe i nie będzie wiązało się z koniecznością ponoszenia dodatkowych kosztów.

Minimalna wysokość kredytu gotówkowego AURUM to 15 tysięcy złotych, wysokość maksymalna nie jest jednak określona. Klient ustala ją indywidualnie ze swoim własnym doradcą, ten ostatni pomaga mu przy tym tak w wypełnianiu wniosku o pożyczkę, jak i w gromadzeniu niezbędnej dokumentacji.

 

 

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Loading...