Pożyczki online

Kredyty bez BIK

By Grudzień 12, 2017 Brak komentarzy

Kredyt bez Bik – czy to w ogóle możliwe?

Normalnie, gdy ktoś chce wziąć kredyt bez bik w banku to bank stawia mu wiele wymagań do spełnienia. Sprawdza klienta pod wieloma względami i dzięki temu może ocenić jego zdolność kredytową. Jednym z czynników, które mają ogromny wpływ na to przyznanie kredytu jest historia klienta w BIK czyli Biurze Informacji Kredytowej. Znajduje się tam historia wszystkich kredytów, które klient zaciągnął w bankach oraz co najważniejsze informacja o terminowości spłat tych kredytów.

Dla niektórych osób chcących wziąć kredyt może to być dużym utrudnieniem. Takie osoby mogły się znaleźć chwilowo w niekorzystnej sytuacji finansowej, która uniemożliwia im spłatę aktualnie posiadanego kredytu. Ich sytuacja mogłaby się poprawić, gdyby pożyczyli dodatkowe pieniądze, dzięki którym wyjdą na prostą.

Chcesz kredyt bez BIK? Poznaj wymagania

Właśnie w tym celu można wykorzystać kredyty bez BIK. Są to kredyty gotówkowe udzielane na ogół z minimum formalności i bez wnikliwej oceny kredytobiorcy. Takie kredyty bez BIK są najczęściej udzielane przez instytucje finansowe nie będące bankami chociaż banki również udzielają kredytów gotówkowych na dowód. Jedną z takich firm, które udzielają kredytu bez BIK na dowolny cel jest np. Provident. Aby móc wziąć kredyt bez BIK w większości firm jest wymagane tylko:

  • bycie pełnoletnim
  • dokument tożsamości
  • posiadanie obywatelstwa RP

Zaświadczenie o dochodach

Czasami firma udzielając kredytu bez BIK może poprosić o zaświadczenie o dochodach. Trzeba pamiętać, że przez dochód rozumiana jest nie tylko pensja ale również renta, emerytura i inne regularnie pozyskiwane pieniądze. Gdy firma kredytowa prosi o zaświadczenie o dochodach to chodzi jej o to czy te dochody są regularne, a nie czy są wysokie. Tzn. że niektórym firmom pożyczkowym wystarczy, gdy dany klient chcący wziąć kredyt gotówkowy bez BIKu ma miesięczny dochód rzędu 300-600zł. Ważne, aby ten dochód był co miesiąc wtedy można otrzymać kredyt bez BIK.

Natomiast zaświadczenie o dochodach najczęściej nie jest wymagane. Wystarczy spełniać te podstawowe wymagania wymienione powyżej, tzn. być pełnoletnim, posiadać polskie obywatelstwo oraz dokument tożsamości. Również nie są potrzebni żyranci czyli osoby, które zgodzą się spłacać kredyt klienta w przypadku, gdyby on nie mógł. W przypadku kredytu bez BIK takie osoby nie są potrzebne. Również zgoda małżonka nie jest potrzebna.

Kredyt gotówkowy bez BIK może wziąć każdy pełnoletni mieszkaniec Polski posiadający stały dochód. W związku z tym to czy zamieszkujesz np. Szczecin, Lublin czy Legnicę jest nieistotne. Możesz tak samo wziąć taki kredyt.

Na co można przeznaczyć kredyt bez BIK?

Kredyt gotówkowy bez BIK można przeznaczyć na dowolny cel. Kredyty gotówkowe są tak popularne właśnie dzięki tej swobodzie, którą ma kredytobiorca. Nie musi tłumaczyć żadnemu pracownikowi na co zamierza przeznaczyć te pieniądze. Polacy najczęściej biorą taki kredyt na wydatki, które nie były przewidziane w ich codziennym budżecie, a są bardzo ważne i wymagają natychmiastowego działania.

To może być np. naprawa samochodu czy mieszkania, kupno podręczników dziecku do szkoły, kupno potrzebnego urządzenia, wyjazd na urlop czy spłata innego zadłużenia. Na każdy z tych innych celów można spokojnie wziąć kredyt bez BIK.

Czy BIK jest w ogóle czymś złym?

Samo BIK (czyli Biuro Informacji Kredytowej) nie jest niczym złym. BIK jest tylko narzędziem i jak każde narzędzie nie jest ani dobre ani złe. Ważne jest CO wpisano na nasz temat w BIK. Wielu osobom „bycie w BIK” kojarzy się z czymś niemiłym. Ale przecież mogą tam być wpisane dobre rzeczy na nasz temat.

Np. banki przy decyzji o udzieleniu kredytu uwzględniają to czy dana osoba jest w BIK. Dla banku ktoś kogo nie ma w BIK jest osobą z nikąd bo nie ma żadnej udokumentowanej historii kredytowej. W tym przypadku ktoś kto wziął kiedyś kredyt na 500zł i spłacił go w terminie ma to wpisane w BIKu. Dzięki temu jest bardziej wiarygodny dla banku i będzie mu łatwiej uzyskać kredyt.

Warto, żeby pomyślał o tym każdy kto planuje wziąć w przyszłości kredyt. Może taka osoba dzisiaj nie potrzebuje brać kredytu hipotecznego ale kto wie co będzie za 5-7 lat? Dlatego jeżeli dzisiaj planuje coś kupić np. telewizor albo komputer to może warto przemyśleć czy nie lepiej kupić go na kredyt i spłacić go w terminie, żeby już zacząć budować sobie pozytywną historię w BIK. Tylko ważne, żeby kredyt wziąć w instytucji finansowej, która ma możliwość umieszczania informacji w BIK. Taką możliwość posiadają tylko banki i wtedy, gdy trzeba będzie wziąć kredyt to taki wpis w BIK będzie jak znalazł.

 

 

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Loading...